Standart Assetler

Standart Assetler

Unity, çoklu Standart Assetler ile birlikte çalışır. Bunlar, birçok Unity müşterisinin sıkça kullandığı assetler koleksiyonudur. 2D, Kameralar, Karakterler, CrossPlatformInput(ÇarpazPlatformGirdisi), Efektler, Çevre, ParçacıkSistemi, Prototipleme, Araçlar, Yararlılık..
Unity, paketleri kullanarak Standart Assetleri proje içine ve dışına transfer eder.

 

Standart Assetleri İçe Aktarmak

Standart Assetler indirmek(içe aktarmak), Asset Mağazası yoluyla Özel Paketleri projeler arasında paylaşmak da dahil, hakkında bilgi için Asset Paketlerine bakınız.

standart Assetler
Asset> Paket menüsünü İçe Aktar

Standart Assetler Otomatik Güncelleme Yapmaz

Unity içinde yeni bir proje yarattığınızd Standart Assetleri projenize dahil etmeyi seçebilirsiniz. Unity, dahil etmek için seçtiğiniz assetleri ,Unity yükleme klasöründen sizin yeni proje klasörünüze kopyalar. Bu da demektir ki; eğer Unity editörünüzü daha yeni bir versiyona güncellerseniz, projenizde içe aktardığınız Standart Assetler
güncellenmeyecektir: Güncellemeyi elle yapmak zorundasınız.

İPUCU: Standart Assetlerin daha yeni versiyonlaro daha önce varolan imdirmenizden daha farklı şekilde davranış gösterebilir(örneğin; performans bakımından veya nitelik sebebiyle). Daha yeni versiyon, projenizi değişik gösterbilir veya farklı şekilde hareket etmesine sebep olabilir dolayısıyla parametreleri yeniden ayarlamak durumunda kalabilirsiniz. Yeniden yükleme kararı almadan önce paket içeriklerini ve Unity yeni yayın notlarını kontrol ediniz.

*/