Manuel Versiyonlar

Manuel Versiyonlar

Durmadan Unity’i geliştirdiğimiz sürece, yeni özellikler ekleniyor, varolan özellikler geliştiriliyor ve bazen de eski özellikler kaldırılıyor. Yeni yeni yayınla, bu değişiklikleri yansıtmak için Manuel ve Script Referansı da değişir ve bu nedenle kullandığınız Unity versiyonunun manuelle uyum sağlaması için doğru versiyonu kullandığınızdan emin olmanız gerekir.

Dökümantasyonun güncel versiyonuna her zaman şuradan ulaşabilirsiniz : http://docs.unity3dturkiye.com/Manual/
Online manuele ek olarak, Dökümantasyon Unity yazılımı ile birlikte de lokal olarak bilgisayarınıza kurulabilir.
Unity 5.3’den beri, dökümantasyon yazılımla birlikte kurulmaktaydı. 5.3 sürümü ve sonrası, Unity İndirme Asistanı, dökümantasyonu isteğe bağlı olarak lokal kurulum yapabilmenizi sağlar.

Birçok kullanıcı gibi, Unity’nin son versiyonunu kullanıyor olacaksınız, dolayısıyla da dökümantasyonun son versiyonu.

Bazı kullanıcılar Unity’nin eski versiyonu kullanmaya ihtiyaç duyacaktır. Eski projenizi sürdürmeye devam ediyor veya bir projenin uzun vadeli gelişim sürecinde, özel bir Unity versiyonunda kitlenip kaldıysanız bu sizin için de geçerli olabilir.

Unity’nin eski versiyonlarından birini kullanıyorsanız lokal kurulmuş dökümantasyon Unity’nin bu versiyonuna uyum sağlayacaktır. Yine de lokal kurulum dökümantasyonunu seçmezseniz, Unity dökümantasyonunun eski versiyonlarına verilen lokasyonlardan online olarak ulaşabilirsiniz:

*/